Нова стъпка по стъпка карта за моркова

Освен спазмоотпускащото действие на морковите върху сърдечните и кръвоносните съдове, провитамин А облекчава възпалението на бронхите, както и на щитовидната жлеза, помага при проблеми със зрението. Морковите са предпазно и лечебно средство при различни хранителни смущения и неразположения като запек и затлъстяване.

Морковът е важно хранително вещество за здравето на мозъка: веществата, съдържащи се в моркова, също са важни за здравето на мозъка. Има положителен ефект върху нервните клетки. Помага за възстановяване на увредените мозъчни клетки.

Решаваме проблеми с реколтата от домати: какво да правим, ако доматите в оранжерията не почервенеят

Но не бива да пропускате да опитате и някоя рецепта за конфитюр от моркови или сладкиши от моркови, както и особено популярния в Португалия мармалад от моркови.

Морковите притежават отлични хранителни, вкусови, диетични и дори лечебни свойства,които са били открити още от древните гърци.

При липса на морковите мая и сода бикарбонат: Направи си квас за хляб!

Някои са големи, някои са малки и са в различни цветове, включително: оранжево, лилаво, бяло, жълто и червено.

Ако това не се направи, или посевът ще бъде рядък , или изобщо семената няма да поникнат. Удобството на по-ранните мартенски посеви се състои в това, че семената поникват нормално, без допълнителни грижи за осигуряване на поникването.

Те са универсален зеленчук. Те могат да се консумират сурови, пара, варени, печени и като съставка в много супи и ястия.

Зеленчуци: Зелен фасул, звънец, дълъг пипер, патладжан, краставица, домат, артишок, тиквички, тученица, черноок грах, бамя.

 Основният каротеноид в сока от моркови е бета-каротинът, който е отговорен за оранжевия цвят на зеленчука. При приема му, тялото го превръща във витамин А.

В народната медицина сокът от моркови се използва за облекчаване на кожни проблеми, очни болки и нарушения на функциите на жлезите.

 Морковите са добри за заешки зъби и нямат изкуствена захар, но дори прекалено много естествени захари могат да причинят храносмилателни проблеми и диабет.

През средновековието използването на морковите и пащърнакът е взаимозаменяемо, въпреки разликите в размера и цвета.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *